Gabionové ploty a podezdívky – Pardubice

Gabionový plot – Pardubice, Černá za Bory

Gabiony Pardubice - gabionový plot v Pardubicích, Černé za Bory byla opravdu zajímavá realizace. Tento gabionový plot jsme sestavovali z gabionových sítí okatosti 10x5 cm, tloušťka plotu byla 40 cm, výška převážně 170 cm. Jako výplň gabionových košů jsme použili břidlici dodanou přímo majitelem. Břidlicový kámen jsme na místě upravovali štípáním a řezáním. Zákazník byl opravdu náročný, ale výsledné dílo se mi jeví jako dokonalé a působí opravdu okázale a luxusně, posuďte sami.

 

Gabionový plot – Pardubice, Halda 1

Gabiony Parubice - gabionový plot realizovaný v Pardubicích naší firmou je vyskládaný z tmavého lomového kamene do gabionových košů ze svařovaných sítí okatosti 10x5cm, šířka zdiva 30 cm, výška 170 cm. Toto oplocení je řešeno jako plná kamenná stěna, která je na několika místech přerušena a do vzniklých výklenků je umístěna plastová deska, která má za účel opticky gabionovou plnou stěnu rozdělit na několik menších částí.

 

Gabionový plot – Pardubice, Halda 2

Gabiony Pardubice - gabionový plot u tohoto zákazníka v Pardubicích jsme řešili jako napojení na stávající gabionové oplocení u sousedního domu, neboť zákazník chtěl zachovat linii sousedního plotu, ale přesto chtěl oplocení řešit odlišným způsobem. Tento gabion jsme tedy řešili jako plnou stěnu z gabionových sítí stejné okatosti jako u souseda, ale jako výplň jsme použili barevně zcela odlišný kámen.

 

Gabionový plot – Pardubice, Chrtníky

Gabiony Pardubice - gabionový plot v Chrtníkách nedaleko Pardubic jsme osadili na zákazníkem zabetonovaných jeklových kovových sloupcích. Gabionové koše tvoří sítě okatosti 10x2,5 cm, výplň mezi sítěmi praný kačírek z nedalekého písníku. Gabionové stěny plotu jsme kombinovali s plotovou výplní z pozinkovaných 3D průmyslových panelů, které později zarostou rostlinami.

 

Gabionový plot – Pardubice Ohrazenice

Gabiony Pardubice - gabionový plot v Pardubicích Ohrazenicích jsme realizovali z gabionových sítí okatosti 10x5cm a kamene tmavě šedé barvy. Gabionové oplocení je sestaveno z gabionové podezdívky a gabionových pilířků. Plotové výplně jsou z tyčoviny s pozinkovanou povrchovou úpravou.

 

Gabionový plot – Pardubice, Pardubičky

Gabiony Pardubice - gabionový plot realizovaný v Pardubicích jsme vyskládali z tmavého lomového kamene do gabionových košů okatosti 10x5 cm, tloušťky 30 cm, výšky 150 cm. Výplně do gabionové plotové podezdívky jsme osadili ze svařovaných sítí z drátěných zinkovaných 2D panelů. Bránu a branku jsme vyrobili z pozinkovaných jeklových profilů, výplň branky a brány jsme použili opět ze svařovaných drátěných panelů Nylofor 2D.

 

Gabionový plot – Pardubice, Rosice

Gabiony Pardubice - gabion v Pardubicích, respektive gabionové plotové výplně jsme realizovali jako výměnu za nevyhovující stávající dřevěné plotové výplně. Zákazník měl požadavek na absolutně bezúdržbový, ale jednoduchý a zcela přírodně vypadající neprůhledný plot, za využití stávajících zděných pilířů, které byly v perfektním stavu. Posuďte sami, zda se to v tomto případě povedlo.

 

Gabionová podezdívka – Pardubice, Srch

Gabiony Pardubice - gabionová plotová podezdívka byla realizována u moderního rodinného domu v Srchu nedaleko Pardubic. Plotová gabionová zídka slouží částečně jako plotová podezdívka pro plot z drátěných svařovaných panelů, tzv. průmyslových panelů. Z části slouží také jako opěrná zídka pro zvýšenou část zahrady.