Gabionový stěny a ploty – Chrudim

Gabionový plot – Chrudim, centrum

Gabiony Chrudim - gabiony v Chrudimi jsme realizovali u novostavby moderní rodinné vilky. Stavba gabionu, respektive plné gabionové stěny bylo ideálním, moderním řešením, které zároveň perfektně oddělilo dům od frekventované silnice směřující přímo do centra Chrudimi. Obyvatelé domu díky gabionu získali moderní oplocení, které skvěle pasuje k domu a zároveň jim vytváří i přes velký provoz tolik potřebné soukromí.

 

Gabionový plot – Chrudim, Chrast

Gabiony Chrast u Chrudimi - gabionový plot v Chrasti jsme zrealizovali na základě požadavku zákazníka, který chtěl moderní gabionový plot přizpůsobit původní podezdívce u svého staršího, nově rekonstruovaného domu. Jako materiál pro výplň plotové podezdívky a pilířků jsme tedy zvolili žulové odseky podobné barvy jako barva kamene u stávající podezdívky domu a doplnili kovovou bránou a brankou s pozinkovanou povrchovou úpravou. Jako plotové výplně jsme použili drátěné panely průmyslového oplocení rovněž v pozinkované povrchové úpravě. Výsledkem je na pohled jednoduché dílo, u kterého se se zájmem zastaví nejeden kolemjdoucí či projíždějící, což s hrdostí na svůj nový gabionový plot uvádí sám zákazník. Posuďte sami.

 

Gabionový plot Zenturo – Chrudim, Orel

Gabiony Chrudim - gabionové oplocení jsme navrhli a zrealizovali na základě požadavku zákazníka. Zákazník požadoval plot z gabionů, ale zároveň chtěl, aby plot byl vzdušný, jednoduchý a pokud možno neobvyklý (kdo by chtěl stejný plot jako má soused). Z gabionů jsme tedy vytvořili jednoduchou podezdívku a jako výplně plotových polí jsme použili moderní plotový drátěný panelový systém Zenturo. Výsledek vypadá skvěle, o čemž svědčí mimo jiné velice kladné reakce kolemjdoucích. Posuďte sami.

 

Gabionový plot – Chrudim, Medlešice

Gabiony Medlešice, Chrudim - gabionový plot v Medlešicích poblíž Chrudimi jsme zrealizovali z gabionových svařovaných sítí okatosti 10x5 cm, tloušťka gabionu 30 cm, výška gabionu 160 cm. Jako výplň gabionových košů jsme použili drcený lomový kámen šedé barvy, který působí jemným moderním dojmem.

 

Gabionový plot – Chrudim, Sobětuchy

Gabionovy Chrudim - gabionový plot realizovaný v Chrudimi, Sobětuchách jsme stavěli dvěma různými způsoby. První způsob byl gabion postavený ze skládaného lomového kamene do sítí okatosti 10x5 cm, tl. stěny 30 cm, výška stěny 150 cm. Druhý způsob byl gabion postavený z gabionových sítí okatosti 10x5 cm, ale tloušťka zdiva 15 cm, tedy opravdu tenká gabionová stěna, výška 150 cm, kterou jsme vysypávaly drceným lomovým kamenivem. K těmto gabionovým konstrukcím se realizoval další typ oplocení, tentokrát jednoduchý vzdušný plot ze svařovaných drátěných panelů, tedy tzv. průmyslového oplocení.

 

Gabionový plot – Chrudim, Trpišov

Gabiony Chrudim - gabionový plot v Trpišově u Chrudimi jsme postavili na betonovém základě vyztuženém kovovými sloupky, které jsme při stavby gabionu obsypali, tím jsou sloupky ukryty v gabionu. Moderní gabionové oplocení k modernímu domu, vše perfektně sedí.

 

Gabionový plot – Chrudim, Slatiňany

Gabiony DOMYS, realizace Slatiňany - plot z gabionu je v tomto případě řešen jako plná stěna, resp. nižší zeď z drátokošů plněných skládaným kamenem. Kámen je hnědo-oranžový velikosti 63-125mm, vyskládávaný do gabionových klecí na pohledových stranách o velikosti ok 10x5cm.

 

Gabionová stěna – Chrudim, Medlešice

Gabiony Chrudim - gabiony v Chrudimi, Medlešicích jsme řešily jako plnou stěnu, která odděluje zapuštěnou terasu od terénu a zároveň zabraňuje nechtěným pohledům ze sousedních pozemků. Tento gabion je řešený ze systémových gabionových prvků Redhen, osazených na betonovém základu. Gabionová konstrukce je vyplněna drceným lomovým kamenem sypaným způsobem. Účel pro který byla tato gabionová stěna postavena splnila na 100%.

 

Gabionová zídka – Chrudim, Trpišov

Gabiony Chrudim - gabionovou zídku v Trpišově u Chrudimi jsme realizovali zároveň při realizaci kompletního gabionového oplocení. Jednalo se o gabionový čelní - vstupní plot, gabionové opěrné zídky vyrovnávající sklon svažitého terénu i zadní plot z drátěných průmyslových panelů a boční ploty z klasického čtyřhranného pletiva.